• آخرین بروز رسانی : 1400/09/08

اخبار > خیرین حوزه سلامت خوزستان به همیاران انتقال خون پیوستند

 


  چاپ        ارسال به دوست

خیرین حوزه سلامت خوزستان به همیاران انتقال خون پیوستند

خیرین حوزه سلامت خوزستان به همیاران انتقال خون پیوستند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون خوزستان، با حضور اعضای خیرین حوزه سلامت استان خوزستان و نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی  و مدیرکل انتقال خون استان خوزستان ، جلسه ای با هدف توسعه خدمات انتقال خون ، تکمیل پروژه احداث ساختمان انتقال خون دزفول و همچنین تامین تجهیزات ، در محل انتقال خون دزفول برگزار شد. دکتر علی فیضی مدیرکل انتقال خون استان با ابراز خرسندی از حضور اعضای خیرین سلامت استان از آنها به عنوان سرمایه های ارزشمند فرهنگی و اجتماعی یاد کرد.

براساس این گزارش: دکتر علی فیضی ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای انتقال خون در بحث تامین صددرصدی خون و فرآورده های آن جهت مراکز درمانی استان، به کمبود ساختمان و فضای مناسب جهت انجام فرایند های انتقال خون و لزوم تامین این نیازها اشاره کرد.
سیداحمد آوایی نماینده محترم مردم دزفول درمجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از زحمات مجموعه انتقال خون گفت: احیا و زنده نگه داشتن انسانها کار هر شخص نیست و قطعاً زحمات پزشکان و پرستاران مثمره ثمر نخواهد بود مگر با وجود خون و رسیدن خونهای اهدایی به دست بیماران؛ که این مهم مرهون زحمات ارزشمند مجموعه انتقال خون است.
در ادامه دکترعلی فیضی، با بیان اینکه اهداکنندگان خون انسان‌های بزرگی هستند، تصریح کرد: علی‌رغم حضور اهداکنندگان برای اهدای خون و پلاکت، همچنان مسئله اهدای خون با توجه به نیازمندی‌های خون و افزایش درخواست از سوی مراکز درمانی وبیمارستانها در سطح استان، بسیار مهم و حیاتی است و بنابراین نیاز است خیرین بیشتر در این حوزه ورود کنند؛ هم در راستای توسعه خدمات انتقال خون ، افزایش بیمارستان‌ها و رسیدگی به حوزه سلامت و هم با اهدای خون در راستای کمک به همنوع اقدام کنند و حقیقت اهدای حیات انسان با اهدای خون را به عرصه عمل بیاورند، زیرا قطعاً نقش بسیار مثبتی را در سلامت جامعه خواهند داشت.

 

  در ادامه هریک از اعضای خیرین سلامت ضمن معرفی به نحوه مشارکت موسسات خیریه در جهت رفع موانع موجود برای جلب مشارکت در توسعه و تجهیز انتقال خون اشاره کردند.

  


١٠:١٩ - يکشنبه ٢٣ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٧٣٠    /    تعداد نمایش : ١٥خروج